Poetsko podne

U sklopu književno-kulturnog festivala »Grad od riječi«, koji organizira Ogranak Matice Hrvatske u Dubrovniku povodom 70. obljetnice svoga djelovanja, u petak 11. listopada 2024. održano je »Poetsko podne« gdje su učenici dubrovačkih gimnazija, čitajući svoje tekstove, pokazali ljubav prema poeziji. Osim čitanja naše učenice Eva Baletić i Matea Karač, uz instrumentalnu pratnju Ines Jerković i Tare Petrokov, izvele »Cesaricu« Olivera Dragojevića i »Hvalospjev ljubavi«. Naši recitatori predstavili su se raznolikim poetskim tekstovima. Marija Baraba recitirala je pjesmu Wislawe Szymborske »Život na licu mjesta«, a Mihael Miloslavić Nazorov »Hrvatski jezik« i Dragojevićev »Brijeg«. Dora Vicelić izvela je Dragojevićevu pjesmu »Eto recimo«, a Marina Prkačin pjesmu Stjepana Licea »Ako ne volite, kako ćete saznati zašto dišete?« Na ovo događanje odazvale su se i nekadašnje klasičarke Nikolina Vidić i Lucija Stahor koje su pročitale Dragojevićevu »Čestitku« i Paljetkov »Stradun«. Mentorica je naših učenika profesorica Mirjana Žeravica.

Marina Prkačin,  2. razred