KLOKAN 2024. Izvrsni rezultati naših učenika !!!

Međunarodna udruga “Klokan bez granica” okuplja predstavnike  više od 80 država svijeta. Njezin je cilj popularizirati matematiku, razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko i kombinatoričko mišljenje. Glavna joj je zadaća organizacija natjecanja “Matematički klokan”. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa. U državama članicama natjecanje se održava svake godine treći četvrtak u mjesecu ožujku. Konačne rang liste se objavljuju tek početkom svibnja (3.5.2024.).

Učenici viših razreda  osnovne i srednje škole rješavaju 24 zadatka za 75 minuta. Zadaci su razvrstani u tri stupnja težine (zadaci za 3, 4 i 5 bodova). Kategorije u srednjoj školi su 1. razred – CADET (ulaze u kategoriju i učenici 8. razreda), 2. i 3. razred – JUNIOR, te 4. razred – STUDENT.

Svaki učenik koji se prijavi na natjecanje dobiva “poklon za sve” – torticu, trokut i kemijsku olovku. Najuspješnijih 10 % učenika dobiva i nagradu.

Međunarodno natjecanje “Klokan bez granica” je natjecanje namijenjeno popularizaciji matematike i ne provodi se u strogo kontroliranim uvjetima kao se to radi u slučajevima Školskog, Županijskog i Državnog natjecanja iz matematike.

Ove godine u našoj školi  natjecalo se 10 učenika iz svih razreda, a neki od njih su postigli izvrsne rezultate te su ušli među 10% najuspješnijih učenika.

Čestitamo nagrađenim učenicima  Jeleni Kljunak 2. razred (kategorija JUNIOR) i Pauli Miloslavić 4. razred (kategorija STUDENT), te Mihaelu Miloslaviću 3. razred koji je u svojoj kategoriji JUNIOR zauzeo prvo mjesto.

Čestitamo i mentorici Sanji Violić.