DANI KRUHA

Dani kruha su tradicionalna manifestacija koja se obilježava u Hrvatskoj i drugim zemljama, a povezana su sa Svjetskim danom hrane koji se slavi 16. listopada. Ovaj dan je prilika za izražavanje zahvalnosti za kruh i sve plodove zemlje, te za podizanje svijesti o važnosti zdrave prehrane, ekološke proizvodnje i očuvanja biološke raznolikosti.

Također su povezani s bogatom tradicijom koja se prenosi kroz generacije. Ova manifestacija ima za cilj očuvanje kulturne baštine te ukazivanje na važnost rada i znanja koji su potrebni za proizvodnju kruha i drugih pekarskih proizvoda, a danas smo je mi u Klasičnoj gimnaziji obilježili na nekoliko načina. Počeli smo sa našim maturantima Mihaelom i Lukom koji su uz pomoć naše tete Ane pokazali kako se mijesi kruh. Nastavili smo sa prezentacijom učenica drugog razreda Eme i Vjekoslave o povijesti kruha. Nakon toga profesor Damir je zajedno s našim učenicama otpjevao pjesmu Prinosimo kruh.

Na samom kraju naš ravnatelj don Tomislav Sikavica nas je pozdravio te je don Darko blagoslovio svu lijepu hranu koju su učenici i profesori donijeli te smo ju zajedno blagovali.